Osvětimská knihovnice / Antonio G. Iturbe ; [ze španělského originálu ... přeložil Štěpán Zajac]

By: Iturbe, Antonio G, 1967- [Autor]Contributor(s): Zajac, Štěpán, 1960- [překladatel]Material type: TextTextLanguage: 00-čeština Original language: 05-španělština Publisher: Praha : Akropolis, 2013Description: 450 stran ; 22 cmContent type: text Media type: bez média Carrier type: svazekISBN: 978-80-7470-031-6 ;Subject(s): Birkenau (koncentrační tábor) | Birkenau (Concentration camp) | 1939-1945 | koncentrační tábory -- Polsko -- 1939-1945 | děti a válka | zločiny nacismu | concentration camps -- Poland -- 1939-1945 | children and war | crimes of NazismGenre/Form: španělské romány | Spanish fictionSummary: Edita Adlerová, hlavní hrdinka knihy, přijela se svými rodiči v prosinci 1943 do Osvětimi-Březinky. Neskončila v plynové komoře, jak bylo u transportů obvyklé, ale spolu s ostatními Židy byla umístěna do českého rodinného tábora. Díky své nebojácnosti a lásce ke knihám se zde stala v pouhých čtrnácti letech knihovnicí. Schovávala a půjčovala knihy v proslulém bloku 31, útočišti a tajné škole židovských dětí. Osobně poznala vedoucího bloku - Fredyho Hirsche. Znala jeho tajemství. Seznámila se i s ďábelským doktorem Mengelem. Každodenně se setkávala se smrtí, přesto nikdy neklesala na duchu. A právě knihy jí pomáhaly přežít nejkrušnější chvíle v životě tráveném vedle plynových komor. Inspirováno skutečnými osudy Dity Krausové, které autor dále rozvíjí pomocí fikce. Kniha byla napsaná jako pocta Ditě.Summary: Příběh židovské dívky, která působila v nacistickém vyhlazovacím táboře Osvětim jako knihovnice. Kniha je inspirována skutečnými životními osudy Dity Krausové.
Tags from this library: No tags from this library for this title.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Date due Barcode
Knihy Knihy Dospělí
beletrie
Beletrie pro dospělé Available 420950178626

Obsahuje bibliografie

Edita Adlerová, hlavní hrdinka knihy, přijela se svými rodiči v prosinci 1943 do Osvětimi-Březinky. Neskončila v plynové komoře, jak bylo u transportů obvyklé, ale spolu s ostatními Židy byla umístěna do českého rodinného tábora. Díky své nebojácnosti a lásce ke knihám se zde stala v pouhých čtrnácti letech knihovnicí. Schovávala a půjčovala knihy v proslulém bloku 31, útočišti a tajné škole židovských dětí. Osobně poznala vedoucího bloku - Fredyho Hirsche. Znala jeho tajemství. Seznámila se i s ďábelským doktorem Mengelem. Každodenně se setkávala se smrtí, přesto nikdy neklesala na duchu. A právě knihy jí pomáhaly přežít nejkrušnější chvíle v životě tráveném vedle plynových komor. Inspirováno skutečnými osudy Dity Krausové, které autor dále rozvíjí pomocí fikce. Kniha byla napsaná jako pocta Ditě.

Příběh židovské dívky, která působila v nacistickém vyhlazovacím táboře Osvětim jako knihovnice. Kniha je inspirována skutečnými životními osudy Dity Krausové.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha