Přestaňte být hodní, buďte sami sebou : jak být s druhými a přitom zůstat sám sebou / Thomas d'Ansembourg ; [z francouzského originálu ... přeložila Milada Hanáková]

By: Ansembourg, Thomas d', 1957- [Autor]Material type: TextTextLanguage: 00-čeština Original language: 06-francouzština Publisher: Praha : Rybka Publishers, 2013Edition: Vydání prvníDescription: 249 stran. 22 cmContent type: text Media type: bez média Carrier type: svazekISBN: 978-80-87067-73-4 ;Subject(s): interpersonální komunikace interpersonální vztahy sebeuvědomování úspěch sebeřízení seberealizaceSummary: Lidé se při komunikaci řídí snahou zalíbit se druhým na úkor sebe sama. Jsou závislí na mínění druhých, bojí se nesouhlasu či odmítnutí, a tak dlouhodobě popírají svoje emoce a touhy. Ve snaze být hodnými upozaďujeme svoje potřeby, což v nás vyvolává frustraci a z nespokojenosti pak viníme druhé. Proto autor předkládá a rozvíjí postup nenásilné a vědomé komunikace, jehož základy formuloval Marshall Rosenberg. Nenásilná komunikace se zakládá na čtyřech základních fázích, které je třeba si uvědomit, abychom správně a jasně formulovali své požadavky, bez obav na reakci druhých: pozorování situace - vyvolání pocitu - z toho plynoucí potřeba - formulace požadavku. Kniha je považována za klasické dílo v oblasti osobnostního rozvoje a nenásilné komunikace.Summary: Seznámení s pravidly nenásilné a vědomé komunikace, která se zakládá na vyjadřování se beze strachu z odmítnutí a v souladu s našimi potřebami, tužbami.
Tags from this library: No tags from this library for this title.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Date due Barcode
Knihy Knihy Dospělí
beletrie
Naučná pro dospělé 159 (Browse shelf(Opens below)) Available 420950168979

Obsahuje bibliografii a bibliografické odkazy

Lidé se při komunikaci řídí snahou zalíbit se druhým na úkor sebe sama. Jsou závislí na mínění druhých, bojí se nesouhlasu či odmítnutí, a tak dlouhodobě popírají svoje emoce a touhy. Ve snaze být hodnými upozaďujeme svoje potřeby, což v nás vyvolává frustraci a z nespokojenosti pak viníme druhé. Proto autor předkládá a rozvíjí postup nenásilné a vědomé komunikace, jehož základy formuloval Marshall Rosenberg. Nenásilná komunikace se zakládá na čtyřech základních fázích, které je třeba si uvědomit, abychom správně a jasně formulovali své požadavky, bez obav na reakci druhých: pozorování situace - vyvolání pocitu - z toho plynoucí potřeba - formulace požadavku. Kniha je považována za klasické dílo v oblasti osobnostního rozvoje a nenásilné komunikace.

Seznámení s pravidly nenásilné a vědomé komunikace, která se zakládá na vyjadřování se beze strachu z odmítnutí a v souladu s našimi potřebami, tužbami.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha